برنامه ESET برای مراقبت از کودکان چه ایده ای را در نظر گرفته است؟

شرکت ESET بسیار خرسند است که اعلام کند در زمینه امنیت محصولات موبایل یک نسخه جدید را با نام ESET Parental Control for Android ارایه کرده است.
ایده مراقبت از کودک از کجا شکل گرفت؟
تقریبا دو سال از زمانی که این ایده در یکی از نشست های داخلی شرکت ESET مطرح شد، گذشته است. در درازای روند اجرایی آن، مفاهیم این ایده چندین بار تغییر کرده است و ما را وا داشته تا رفتار کودکان را در ارتباط با موبایل های اندروید به دقت بررسی کنیم. با استفاده روز افزون اینترنت و به خصوص گوشی های هوشمند، کودکان نیز حتی در سنین بسیار پایین به نحو چشمگیری بیشتر از گذشته از این فناوری بهره می برند.
ESET Parental Control for Android مشکلات اساسی و بسیار مهمی را در ارتباط با استفاده کودکان از گوشی های هوشمند و تبلت ها حل کرده است. شرکت ESET با بسیاری از والدین گفتگو کرده و آزمایش های زیادی انجام داده است تا بداند دردناک ترین مسایل آن ها هنگامی که کودکان شان آنلاین می شوند، چیست. بر پایه این یافته ها، شرکت ESET ویژگی های جدیدی را افزوده است و برخی ویژگی های موجود در محصولات و رابط کاربری را تغییر داده است تا هم برای والدین هم برای کودکان جذاب باشد.

eset-parental-control

مد های کاری ESET Parental Control
هم چنین ESET Parental Control for Android در دو مد کاری ساخته شده است تا برای کاربران مناسب باشد. مد کاری اول مد کودک است که هسته اصلی این برنامه کار مراقبت از کودک را انجام می دهد. مد کاری دوم مد والدین است که ابزارهای پایش و مانیتور کردن را در خود دارد و همه ابزارهای لازم برای پدران و مادران را برای این که مراقب کودکشان باشند در اختیارشان می گذارد. در این مد والدین می توانند تصمیم بگیرند که آیا می خواهند رفتار آنلاین کودکان شان را پایش کنند یا محدودیت های بیشتری را مانند “مد بلاک کردن برنامه ها و وب سایت ها بر مبنای سن کودک” اعمال کنند.
ویژگی های برجسته محصول حفاظت از کودک روی گوشی های اندروید
در نسخه نخست این محصول امنیتی شرکت ESET 4 ویژگی برجسته زیر گنجانده شده است:
1- محافظ برنامه: مسدود کردن برنامه ها با توجه به سن کودک و با امکان محدودیت زمانی
2- محافظ وب: فیلتر کردن سایت ها با توجه به سن کودک
3-مکان یاب کودک: مشخص کردن موقعیت مکانی موبایل یا تبلت کودک
4- پیام والدین: امکان ارسال پیام هایی از طرف والدین به موبایل یا تبلت کودک. در صورت ارسال این پیام ها امکان ignore کردن توسط کودک وجود ندارد.”