لایسنس سیتریکس License Citrix

خرید لایسنس معتبر و اورجینال سیتریکس( Citrix XenApp License) نیز یکی از مباحث بحث برانگیز برای برخی از مشتریان است. پرسش این است که چرا باید برای خرید لایسنس اورجینال سیتریکس Citrix License اقدام کرد؟
اجازه دهید ابتدا مختصری به لایسنس نرم افزار سیتریکس( XenApp Softawre licensing) بپردازیم:

لایسنس نرم افزار XenApp چهار نسخه دارد:

1-نسخه Platinum نرم افزار سیتریکس XenApp Citrix
2- نسخه Enterprise نرم افزار سیتریکس XenApp Citrix
3- نسخه Advanced نرم افزار سیتریکس XenApp Citrix
4-نسخه Fundamental نرم افزار سیتریکس XenApp C
امکانات این نسخه ها کمی متفاوت است و از بالا به پایین کم می شود .
شرکت سیتریکس نیز همانند شرکت های نرم افزاری دیگر برای تشویق مشتریان به خرید محصولات خود، روی نرم افزارهای خود لایسنس گذاری کرده است. مهندسی شبکه وانیا (کندوج) با توجه به تفاوت امکانات نسخه های اورجینال سیتریکس Citrix XenApp با نسخه های قدیمی تر و قفل شکسته یا دارای لایسنس کرک، اکیدا پیشنهاد می کند که مشتریان گرامی لایسنس اورجینال سیتریکس را خریداری فرمایند. نسخه های دارای لایسنس قفل شکسته یا کرک شده، دیگر توسط سیتریکس به فروش نمی رسند و سیتریکس آن ها را پشتیبانی نمی کند. با توجه به ضعف هایی که نسخه های قدیمی تر از نظر امنیت، سرعت، مشکلات پرینت و بستر یا سیستم عامل میزبان خود دارند و هم چنین با توجه به قیمت پایین لایسنس معتبر محصولات سیتریکس، خرید لایسنس اورجینال سیتریکس کاملا منطقی به نظر می رسد. هم چنین اهمیت خدمات ارایه شده توسط نرم افزار سیتریکس نیز هنگامی که چندین کاربر راه دور در حال استفاده از آن هستند نیز باید در نظر گرفته شود. در صورتی که به دلیل استفاده از نسخه های قفل شکسته یا کرک شده لایسنس سیتریکس، سرور آن از کار بیفتد می تواند به دلیل قطع امکان دورکاری و بیکار ماندن کاربران راه دور خسارتی بسیار بیشتر از بهای لایسنس سیتریکس به شرکت یا سازمان استفاده کننده از آن وارد نماید .

برای خرید لایسنس سیتریکس از مهندسی شبکه وانیا(کندوج) لطفا با کارشناسان فروش لایسنس اورجینال سیتریکس تماس بگیرید.

لایسنس ترمینال سرویس یا ریموت دسکتاپ (Terminal Server License)

سیتریکس برای اجرای صحیح نرم افزار Citrix XenApp نیاز به استفاده از لایسنس و سرویس ترمینال سرور مایکروسافت ویندوز دارد. هرچند پروتکل مورد استفاده سیتریکس ICA بوده و RDP مایکروسافت نیست. می توان گفت دلیل موفقیت سیتریکس هم استفاده از این پروتکل ابداعی توسط خود سیتریکس است که برای دورکاری و استفاده راه دور از نرم افزارها تهیه شده است و هم زمان با ارایه نسخه های بالاتر سیتریکس نیز پروتکل ICA بهبود یافته است. پس منطقی است که نسخه های آپگرید شده یا ارتقا یافته سیتریکس Citrix XenApp در سرعت و کارآیی بهبود داشته باشند .

لایسنس ترمینال سرویس Terminal Service License یا لایسنس ریموت دسکتاپ Remote Desktop License نیز یک نقطه کلیدی در استفاده از سیتریکس Citrix XenApp می باشد. به همین دلیل خرید لایسنس معتبر و اورجینال ترمینال سرور مایکروسافت نیز یک اقدام در راستای پیاده سازی درست و اصولی سامانه دورکاری شما با استفاده از Citrix XenApp می باشد. به واحد شمارش لایسنس ترمینال سرویس CAL گفته می شود که مخفف Client Access License است.

خوشبختانه در صورتی که اقدام به خرید لایسنس اورجینال ترمینال سرور )لایسنس ترمینال سرویس یا لایسنس ریموت دسکتاپ( ویندوز 2003، 2008 یا 2012 کنید، دیگر نیاز نیست لایسنس آن را سالیانه تمدید کنید یا مجبور به استفاده از روش هایی برای رفع محدودیت زمانی ترمینال سرویس شوید. یعنی لایسنس ریموت دسکتاپ ویندوز مادام العمر است .هم چنین هزینه خرید لایسنس معتبر و اورجینال ترمینال سرویس یا ریموت دسکتاپ ویندوز معقول و مقرون به صرفه است .