10 مزیت دورکاری که باید در نظر بگیرید(قسمت سوم)

در مقاله قبلی با عنوان * 10 مزیت دورکاری که باید در نظر بگیرید(قسمت دوم) * سه مزیت دورکاری نام بردیم که در این مقاله مابقی مزیت های دورکاری معرفی و توضیح می دهیم.

8. مزایای دورکاری برای سلامت روانی کارکنان

روحیه و رضایت کارکنان باید در لیست اولویت های کارفرما بسیار بالا باشد. کارمندی که از نظر روانی سالم باشد، می تواند کار بهتری را به طور مداوم انجام دهد. از سوی دیگر، یک کارمند استرس‌زا نه تنها عملکرد ضعیفی خواهد داشت، بلکه می‌تواند باعث ایجاد مشکلاتی در محل کار شود.

ثابت شده است که دورکاری روحیه را بهبود می بخشد و به طور کلی برای اکثر کارمندان استرس کمتری دارد، و دلیل آن در اینجا آمده است:

هیچ مدل لباسی وجود ندارد : برای افراد لباس پوشیدن هر روز برای محل کار استرس زا است. و جای تعجب نیست! همه ما به طور مداوم یکدیگر و خود را بر اساس نوع نگاه خود ارزیابی می کنیم. کارمندان از راه دور می توانند به جای نگرانی در مورد اینکه چه لباسی می پوشند و چگونه به دفتر می آیند، تمام توجه خود را روی کار متمرکز کنند.

کارگران از راه دور بیشتر می خوابند : کار از خانه به این معنی است که کارمند به جای اینکه مجبور باشد برای صرف صبحانه و رفت و آمد به محل کار زودتر بیدار شود، می تواند به اندازه کافی استراحت کند و زمانی که زمان کار فرا می رسد در اوج عملکرد باشد.

زمان بیشتری برای خود دارند : کارگرانی که مجبور نیستند ساعت‌ها را صرف رفت و آمد به محل کار و بازگشت به محل کار خود کنند، می‌توانند آن زمان را برای کاری که دوست دارند انجام دهند، صرف کنند و منجر به تعادل بین کار و زندگی و رضایت شغلی شوند. زمان بیشتر برای رفع فشار یا درست کردن یک غذای خانگی بعد از کار قطعا استرس کمتری را به همراه دارد.

فعالیت های احساسی محل کار فیلتر شده است : از آنجایی که ارتباطات به حداقل کاهش یافته است، فقط حاوی اطلاعات مرتبط و مرتبط با کار است. این به این معنی است که احتمال دارد کارها منحرف شوند و کارهای بیشتری انجام شود. همچنین درونگراهایی که برقراری ارتباط با همکاران خود برایشان مشکل است، از دورکاری بسیار سود می برند.

9. مزایای زیست محیطی دورکاری

وقتی همه مجبورند هر روز به دفتر بروند، ردپای کربن باقی مانده از شرکت شما افزایش می یابد. کارمندان شما با هر وسیله حمل و نقلی (به غیر از دوچرخه) به دفتر بروید، به نوعی بر محیط زیست تأثیر می گذارد. طبیعتاً مضرترین گازهای گلخانه‌ای ناشی از اتومبیل‌ها است که متداول‌ترین وسیله حمل‌ونقلی است که توسط کارمندانی که در رفت‌وآمدهای روزانه خود به اداره استفاده می‌کنند.

با انتخاب ترتیبات کار از راه دور، کارفرمایان تعداد مسافران را کاهش می دهند و این تأثیر شرکت آنها بر محیط زیست را کاهش می دهد.

علاوه بر این، با کاهش تعداد افرادی که روزانه به محل کار خود رفت و آمد می کنند، احتمال تصادفات رانندگی کاهش می یابد. هر چه تعداد افراد در جاده ها کمتر باشد، احتمال تصادف یک نفر کمتر است. این یک امتیاز نادیده گرفته شده برای خدمات عمومی برای پذیرش دورکاری است.

10. ایجاد یک تصویر پیشرو برای شرکت شما

صرفه جویی در منابع مالی برای توسعه کسب و کار شما و حفظ تأثیر کم بر محیط زیست در حالی که برنامه دورکاری قوی را حفظ می کند، تصور یک شرکت مترقی را به جای می گذارد که ارزش های آن خودخواهانه یا متمرکز بر سود نیست. پذیرفتن آنچه که برخی از آن‌ها آینده کاری می‌نامند، می‌تواند به فرصت‌های خارق‌العاده‌ای در آینده منجر شود.

نکاتی برای مدیریت یک تیم دورکاری خوب

همانطور که می بینید، دورکاری مزایای زیادی برای کارفرمایان دارد. با این حال، چند چالش وجود دارد که می توانید با کارمندان دورکار مواجه شوید. اینها در درجه اول بر نظارت و امنیت متمرکز هستند. در اینجا نکاتی وجود دارد که اگر در تلاش برای مدیریت یک تیم دورکاری هستید، مفید خواهد بود.

انتظارات روشنی را تعیین کنید : به اعضای تیم خود قوانین کار از راه دور واضح و بدون ابهام بدهید.

ارتباط قوی خود را حفظ کنید : یک جلسه روزانه یا هفتگی تنظیم کنید که در آن با هر یک از اعضای تیم صحبت کنید و به چالش هایی که آنها در انجام کار یا برقراری ارتباط مناسب با آن مواجه هستند، رسیدگی کنید. با کارمندان خود صریح باشید و به آنها اجازه دهید آنچه را که باید بدانند از شما بپرسند.

به مسائل امنیتی رسیدگی کنید : درست در ابتدا، قوانین روشنی را در مورد مدیریت داده های حساس و جدا نگه داشتن شبکه های شخصی و حرفه ای آنها تنظیم کنید.

ثابت قدم باشید : به آنچه با کارمندانتان توافق کرده اید پایبند باشید.

برای مشاوره در زمینه راه اندازی کسب و کار دورکاری خود با ما در مجموعه مهندسی شبکه وانیا در ارتباط باشید.