لایسنس ترمینال سرویس2003-2008 /ریموت دسکتاپ چیست و چرا به آن نیاز داریم؟

هر زمان که در میان Roleهای ویندوز 2008 از (Remote Desktop Services (RDS استفاده می کنید، باید لایسنس ترمینال سرویس2003-2008 (License) یا مجوز استفاده آن را نیز به صورت جداگانه خرید فرمایید. به این مجوزهای استفاده Remote Desktop Services Client Access License یا به اختصار RDS-CAL می گویند. در ویندوز 2003 به جای نام Remote Desktop Services (سرویس ریموت دسکتاپ) به آن Terminal Service (ترمینال سرویس) می گویند و برای استفاده باید دو کامپوننت Terminal Server و Terminal Server Licensing فعال و پیکربندی شود. پس از فعال سازی ترمینال سرویس یا ریموت دسکتاپ نیز ظرف یک بازه 120 روز باید برای خرید لایسنس آن اقدام کرد.
آیا سیتریکس برای مجازی سازی نرم افزار، علاوه بر لایسنس سیتریکس به لایسنس ترمینال سرویس یا ریموت دسکتاپ نیاز دارد؟
راهکار نرم افزاری XenApp شرکت سیتریکس (Citrix XenApp) برای پیاده سازی عملیات مجازی سازی از ترمینال سرویس ویندوز 2003 یا ریموت دسکتاپ ویندوز 2008 استفاده می کند. بنابراین علاوه بر خرید لایسنس سیتریکس باید نسبت به خرید لایسنس ترمینال سرویس / ریموت دسکتاپ ویندوز مایکروسافت نیز اقدام کرد. هم چنین اگر میخواهید از نرم افزارهای مالی یا کاربردی شرکت یا سازمان تان به کمک روش های دیگر مانند ریموت اپ (RemoteApp) استفاده کنید، یا کاربران رایانه های گوناگون برای دسترسی به دسکتاپ یک سرور، ریموت دسکتاپ را به کار می برند، باز هم شما نیاز به خرید لایسنس ترمینال سرویس/ریموت دسکتاپ ویندوز دارید.
آیا لایسنس ترمینال سرویس2003-2008 / ریموت دسکتاپ را می توان کرک کرد یا قفل لایسنس آن را شکست؟
گرچه روش هایی برای دور زدن، کرک کردن یا شکستن قفل لایسنس ترمینال سرویس ویندوز 2003 و ریموت دسکتاپ ویندوز 2008 وجود دارد، این کار به هیچ وجه پیشنهاد نمی شود. زیرا به هر دلیلی که از ترمینال سرویس به عنوان یک ابزار دسترسی راه دور استفاده می کنید، کرک کردن یا شکستن قفل آن می تواند به سیستم عامل ویندوز شما آسیب برساند، یا هنگام استفاده راه دور از دسکتاپ و برنامه ها دچار کندی، قطعی یا Crash کردن سیستم عامل شوید. خرید لایسنس ترمینال سرویس خوشبختانه یک امتیاز خوب دارد و این است که مادام العمر می باشد.
آموزش لایسنس ترمینال سرویس، ترمینال سرور و یا لایسنس ریموت دسکتاپ ویندوزهای سرور 2003 – 2008 – 2012
برای مطالعه مطالب آموزشی بیشتر در ارتباط با ترمینال سرویس روی همین لینک کلیک فرمایید.
خدمات مهندسی شبکه وانیا در ارتباط با لایسنس ترمینال سرویس/ ریموت دسکتاپ
مهندسی شبکه وانیا علاوه بر لایسنس محصولات سیتریکس، لایسنس معتبر محصولات زیر را از شرکت مایکروسافت به صورت اورجینال ارایه می دهد:
لایسنس ترمینال سرویس مایکروسافت برای ویندوز 2003 (Terminal Server Client Access License for Windows 2003)
لایسنس ریموت دسکتاپ برای ویندوز 2008 (Remote Desktop Client Access License RDS CAL for Windows 2008)
برای تماس با کارشناسان فروش لایسنس سیتریکس و ترمینال سرویس لطفا اینجا کلیک فرمایید.