آشنایی با لایسنس ترمینال سرویس / ریموت دسکتاپ مایکروسافت برای سیستم عامل ویندوز

شرکت مایکروسافت از مشتریان خود انتظار دارد که پس از خرید لایسنس ویندوز سرور برای استفاده از قابلیت های مربوط به لایسنس ترمینال سرویس یا ریموت دسکتاپ، مجوز یا لایسنس آن را خریداری کنند. این لایسنس ها معمولا به صورت Per User یا Per Device توسط مایکروسافت برای سیستم عامل ویندوز 2003، 2008 یا 2012 به فروش می رسد.
آیا می توان روی سیستم عامل ویندوز 2003، 2008 یا 2012 کرک شده یا قفل شکسته، لایسنس ترمینال سرویس اورجینال و معتبر فعال سازی کرد؟
بلی. حقیقت این است که مایکروسافت برای رجیستر کردن مجوز لایسنس سیستم عامل ویندوز خود و لایسنس ترمینال سرویس یا ریموت دسکتاپ به صورت مستقل عمل می کند. بنابراین دریافت لایسنس معتبر و اورجینال ترمینال سرویس یا ریموت دسکتاپ، پیکربندی و فعال سازی آن هیچ گونه تضاد یا منافاتی با این که کد فعال سازی لایسنس ویندوز کرک شده است، ندارد.

آیا روش هایی برای دور زدن یا بای پس کردن لایسنس ترمینال سرور ویندوز به هدف برداشتن محدودیت زمانی یا تعداد کانکشن وجود دارد؟

پاسخ این بار هم بلی است. یعنی قفل نرم افزاری لایسنس ترمینال سرویس یا ریموت دسکتاپ قابل شکستن است. اما ترفندهایی که برای این کار استفاده می شود به دلیل تغییر در رجیستری ویندوز ممکن است به سیستم عامل شما آسیب زده و کاربران راه دور شما را دچار کندی ارتباط یا قطعی مکرر نماید.
البته مایکروسافت تا 120 روز پس از نصب ویندوز به صورت ترایال (trial) یا آزمایشی به شما اجازه می دهد تا از ترمینال سرویس استفاده کنید. پس از گذشت این بازه زمانی 120 روزه از شما می خواهد که برای خرید، اکتیو کردن و تنظیم لایسنس ترمینال سرور اقدام کنید.
با توجه به توضیحات بالا پیشنهاد می شود که بر خلاف نرم افزارها ی دیگر که در ایران از نسخه قفل شکسته یا کرک شده آن ها استفاده می کنیم، در صورتی که نیاز به دسترسی راه دور به برنامه ها یا دسکتاپ ها دارید، نسخه اورجینال و معتبر لایسنس ریموت دسکتاپ مایکروسافت را خریداری فرمایید.

قیمت یا هزینه لایسنس ترمینال سرویس یا ریموت دسکتاپ ویندوز 2012 و شرایط فروش آن

خوشبختانه لایسنس ترمینال سرویس یا ریموت دسکتاپ ویندوز 2003، 2008 و 2012 مادام العمر هستند و محدودیت زمانی ندارند. بنابراین با یک بار خرید لایسنس ترمینال سروی می توان برای همیشه از آن استفاده کرد و محدودیت زمانی آن رفع خواهد شد.
نکته دوم این است که حتی بهای لایسنس ترمینال سرویس ویندوز 2012 نیز چندان گران نیست. در صورتی که نیاز به اتصال چندین کاربر همزمان به ویندوز 2012 دارید یا می خواهید برنامه هایی را با استفاده از آن پابلیش کنید، لطفا با کارشناسان فروش لایسنس ترمینال سرویس یا ریموت دسکتاپ مهندسی شبکه وانیا تماس حاصل فرمایید.

آیا نرم افزارهایی مانند سیتریکس Citrix XenApp یا Citrix XenDesktop به لایسنس ریموت دسکتاپ مایکروسافت (RDS CAL) نیاز دارند؟
بلی. در صورتی که برای مجازی سازی نرم افزار، دورکاری یا دسترسی راه دور به نرم افزارها و دسکتاپ از محصولات شرکت سیتریکس مانند Citrix XenApp یا Citrix XenDesktop استفاده می کنید، علاوه بر تهیه لایسنس اورجینال سیتریکس باید نسبت به خرید لایسنس معتبر ترمینال سرویس نیز اقدام نمایید. نه تنها سیتریکس بلکه تمام نرم افزارهایی که به صورت مستقیم یا غیر مستقیم با GUI تعامل دارند و باید از سناریوهای Multiuser (چندکاربره) استفاده کنند می بایست لایسنس اورجینال ریموت دسکتاپ (RDS CAL) را به صورت فعال شده و پیکربندی شده در اختیار داشته باشند.

آیا لایسنس ترمینال سرویس Windows Server 2012 برای Windows Server 2012 R2 قابل استفاده است؟
بلی. Release های R2 امکان کار کردن با CAL های (لایسنس های ترمینال سرور) نسخه قدیمی تر را دارند.

خدمات مهندسی شبکه وانیا در مورد لایسنس ترمینال سرویس یا ریموت دسکتاپ ویندوز 2012
مهندسی شبکه وانیا علاوه بر تامین لایسنس محصولات سیتریکس، لایسنس ترمینال سرویس ویندوز 2003 و 2008، لایسنس ریموت دسکتاپ یا ترمینال سرویس ویندوز 2012 شرکت مایکروسافت را به صورت اورجینال ارایه می کند.

آموزش لایسنس ترمینال سرویس، ترمینال سرور و یا لایسنس ریموت دسکتاپ ویندوزهای سرور 2003 – 2008 – 2012
برای مطالعه مطالب آموزشی بیشتر در ارتباط با ترمینال سرویس، ریموت دسکتاپ، ترمینال سرور و لایسنس آن روی همین لینک کلیک فرمایید.