مهندسی شبکه وانیا آمادگی دارد تا خدمات پشتیبانی سیتریکس ، نگهداری و عیب یابی سرور مربوط به شرکت ها و سازمان ها را در قالب قراردادهای سالیانه و شش ماهه ارایه دهد. این خدمات به دو صورت راه دور و حضوری ارایه می­گردد.
ما مفتخریم که در حال حاضر بیش از 100 عدد از مشتریان مان، پشتیبانی سیتریکس خود را به ما سپرده اند.
تیم فنی سیتریکس مهندسی شبکه وانیا از کارشناسان متخصص و مجربی تشکیل شده است که نصب و استقرار، پیکربندی، پشتیبانی و عیب یابی محصولات گوناگون شرکت سیتریکس را در قالب یک تجربه ی 5 ساله برای مجازی سازی برنامه های گوناگون و دورکاری کاربران سیستم های مالی، منابع انسانی، انبار و …. شرکت های نرم افزاری بزرگ مانند همکاران سیستم دنبال کرده اند.

remote-support-300x300
پاسخ گویی سریع و حل مشکلات در کوتاه ترین زمان، درک دغدغه های مشتریان، آموزش کاربران راه دور سیتریکس و راهبران شبکه مشتریان در ارتباط با سیتریکس، رویکرد تحلیلی و عیب یابی ریشه ای، احترام به مشتریان، شکیبایی و یپیگیری، نتیجه گرایی، تلاش و پشتکار، آموزش مداوم، استفاده از پایگاه دانش و به روز رسانی معلومات از ارزش های سازمانی تیم پشتیبانی فنی سیتریکس مهندسی شبکه وانیا به حساب می آید.
قراردادهای پشتیبانی با هدف آزادی عمل مشتریان در گزینش قرارداد مناسب در سه بسته صبح، عصر، صبح و عصر ارایه می شوند. بهای این قراردادها نیز طوری انتخاب شده است که ضمن ارایه خدمات با کیفیت، برای تمام مشتریان به راحتی قابل توجیه و مقرون به صرفه باشد.
راهبرد کلی در قراردادهای پشتیبانی این است که مشتریان پس از عقد قرارداد پشتیبانی سیتریکس، از استفاده آن لذت برده و بابت مسایل نگران نباشند.