فناوری اطلاعات در روال کسب و کارهای شرکت های کوچک و سازمان های بزرگ روز به روز جای خود را بیشتر باز می کند و در نتیجه راهکار بهینه سازی زیر ساخت شبکه و سرویس های آن به امری مهم تبدیل شده است.
استفاده از ابزارهای مرتبط به فناوری اطلاعات آن چنان رشد داشته است که دوام و توسعه هر کسب و کاری بدون این ابزارها تقریبا غیر ممکن است. در این بین، ابزارها و سرویس های شبکه حیاتی ترین نقش را دارند.
در این راستا مهندسی شبکه وانیا اقدام به تهیه مستندی کرده است که مهم ترین سرویس ها و خدمات شبکه در آن تشریح شده است . مخاطبین این مستند مدیران رده بالای شرکت­ها، مدیران فناوری اطلاعات (IT) و کارشناسان شبکه شرکت ها و سازمان ها می باشند. هدف از ارایه مستند پیش رو شناسایی نیازهای واقعی یک سازمان در رابطه با خدمات (سرویس های) شبکه، راهکار بهینه سازی زیر ساخت شبکه و معرفی به روزترین محصولات در این زمینه ها در راستای پاسخ گویی به این نیازها می باشد.
تجربه نشان داده است که پرسنل سازمانی که از خدمات IT با کیفیت قابل قبول و متناسب با نیازهای خود بهره می برند، می توانند تا 100% کارایی خود را افزایش دهند. در دنیایی که سرعت فرآیندهای کاری لحظه به لحظه بیشتر شتاب می گیرد، شرکت هایی که از فناوری های نوین اطلاعات برای همگامی با این حرکت بهره نبرند در آینده جایگاهی نخواهند داشت.
یک ویژگی منحصر به فرد مستند پیش رو این است که مدیران ارشد و کارشناسان IT سازمان را همزمان مخاطب قرار داده است تا زبان مشترکی بین این دو گروه ارزشمند ایجاد کند.
فهرست مطالب این مستند:
1- شبکه های LAN و WAN
2- خدمات مدیریت شبکه
مدیریت و کنترل دسترسی ها با استفاده از اکتیو دایرکتوری
مانیتورینگ (پایش) شبکه
پشتیبان گیری (Backup) از داده ها و اطلاعات مهم
به روز رسانی سیستم عامل ها
3- امنیت شبکه
آنتی ویروس
فایروال
برقراری ارتباطات امن با VPN
4- راهکارهای ارتباطی
5- مجازی سازی
مجازی سرور با VMWare
مجازی سازی نرم افزار با سیتریکس CITRIX
6- سامانه پشتیبانی راه دورراه کار جامع بهینه سازی زیر ساخت شبکه