معرفی نرم افزار سیتریکس زن اپ Citrix Xenapp و کاربرد آن:

نرم افزار سیتریکس زن اپ Citrix Xenapp چیست؟

در ساده ترین شکل ، XenApp فقط بخشی از یک برنامه یا گروهی از برنامه ها است. XenApp به عنوان سرورهای ارائه ، MetaFrame و WinFrame شناخته می شد.

کاربرد نرم افزار سیتریکس زن اپ  چیست؟

زن اپ به شما امکان می دهد برنامه ها را روی یک سرور نصب کنید و سپس بدون نیاز به نصب هر چیزی بر روی کلاینت ، بدون در نظر گرفتن نرم افزار client Citrix ، به آن برنامه ها دسترسی پیدا کنید. کلیه پردازش توسط سرور انجام می شود. تمام آنچه بین کلاینت و سرور می گذرد ، کلیک ماوس / حرکت و کلید های ماوس است. همه اطلاعات ردوبدل شده بین سرور و کلاینت . این کار توسط پروتکل نمای از راه دور Citrix با عنوان Independent Computing Engineering (ICA) انجام می شود. همچنین می توان سرور نرم افزار سیتریکس زن اپ Citrix Xenapp  را مستقر کرد و به کاربران یک رابط کاربری کامل ویندوز روی سرور و همچنین دسترسی به برنامه های نصب شده روی آن را داد.

3 نسخه آخر نرم افزار سیتریکس زن اپ Citrix Xenapp معرفی شدند ، همچنین به عنوان برنامه مجازی سازی شناخته می شود. با ایجاد یک پروفایل در برنامه  Streaming Profiler ، می توانید برنامه را بدون نیاز به نصب چیز دیگری به جز Plix-Offline Citrix Offline ، به سیستم عاملهای هدفمند منتقل کنید.

سیتریکس زن اپ چگونه عمل می کند؟

از مزایای آن این است که شما می توانید سیستم عامل و برنامه های کاربردی را به طور متمرکز مدیریت کنید و به سرعت برنامه ها را برای چندین هزار کاربر مستقر کنید بدون اینکه مجبور به ارتباط مستقیم با هر مشتری شوید. شما یکبار نرم افزار کلاینت Citrix را نصب می کنید ، می توانید بدون نیاز به بازدید مجدد از آن ، تقریباً هر برنامه را در هر دستگاه مستقر کنید. از آنجا که کلیه پردازش ها روی سرورهای XenApp انجام می شود ، می توانید برنامه هایی را منتشر کنید که ممکن است در رایانه های رومیزی قدیمی تر اجرا نشوند.