Citrix NetScaler چیست؟

در جوابCitrix NetScaler چیست؟ باید گفت یک کنترلر تحویل برنامه‌های تحت وب همه‌کاره (ADC) است که برنامه‌های کاربردی را تا پنج برابر سریع‌تر اجرا می‌کند، کاهش هزینه های مالی و بار ترافیکی سرور سیتریکس از دیگر مزایای استفاده از نت اسکالر می باشد و اطمینان می‌دهد که برنامه‌ها همیشه با استفاده از قابلیت Load Balancing در دسترس خواهند بود. از سال 2012 بیش از 10،000،000 سایت با استفاده از NetScaler مانند مایکروسافت، eBay، Weather.com، CNET و MasterCard وجود دارد که از شلوغ‌ترین سایت‌هایی هستند که از Citrix NetScaler استفاده می‌کنند. NetScaler در هزاران شبکه در سراسر جهان به منظور بهینه‌سازی، ایمن بودن و کنترل تحویل (Delivery Controll) تمام سرویس‌های سازمانی و ابری و به حداکثر رساندن تجربه عالی کاربر نهایی برای تمامی افراد از جمله کاربرهای تلفن همراه است.
NetScaler به دو صورت فیزیکی و نرم افزاری موجود می باشد، که مدل نرم‌افزاری آن بسیار محبوب هست که با هزینه مقرون به صرفه باعث برطرف کردن نیازهای پهنای باند مشتریان با استفاده از HTTP می‌شود.
NetScaler باعث بهبود عملکرد برنامه‌ها با استفاده از فشرده‌سازی و Cache کردن HTTP می‌شود.

فشرده‌سازی اطلاعات چیست؟

فرآیند حذف اطلاعات “اضافی” ، تا حدی که بدون از بین بردن یکپارچگی داده‌ها برای ایجاد کم‌ترین حجم داده های ممکن که سبب انتقال سریع‌تر داده‌ها می‌شود.

Cache کردن چیست؟

یک کپی محلی از داده‌ها در اولین بار درخواست آن ایجاد می‌شود، بنابراین اگر داده‌های مشابه دوباره درخواست شوند، NetScaler می‌تواند این اطلاعات را از Cache خود به جای برگشت در شبکه و اتصال به منابع ارائه دهد.

در دسترس بودن برنامه با استفاده از Load Balancing در لایه 4 و 7

NetScaler می تواند حجم کار خود را با چند نسخه از یک برنامه به اشتراک ‌گذارد، و اطمینان حاصل می‌کنید که هیچ یک از سرورها به صورت Single Point of Failure کار نمی‌کنند. داشتن سرورهای ایمیل چندگانه برای پردازش ایمیل یا چند سرور پایگاه داده SQL برای پاسخگویی به درخواست‌های داده، نمونه خوبی از این خواهد بود.

امنیت یکپارچه

با تخلیه سرور وکاهش بارهای کاری از سرورها، می تواند تعداد سرورهای مورد نیاز خود را کاهش دهد و به همین دلیل هزینه‌های سخت افزاری را کاهش داده و امکان تلفیق بیشتر سرورها را فراهم می‌کند.