hypervisor چیست؟

Hypervisor یا VMM که به عنوان مانیتور ماشین مجازی نیز شناخته می شود، نرم افزاری است که ماشین های مجازی (VM)را ایجاد و اجرا می کند هایپروایزر به یک کامپیوتر میزبان اجازه می دهد تا با به اشتراک گذاری مجازی منابع خود، مانند ، حافظه و پردازش از چندین مهمان VM پشتیبانی کند.

چرا از هایپروایزر استفاده کنیم؟

هایپروایزرها استفاده بیشتر از منابع موجود سیستم را ممکن می‌سازند و تحرک فناوری اطلاعات بیشتری را فراهم می‌کنند، زیرا ماشین‌های مجازی مهمان مستقل از سخت‌افزار میزبان هستند، این بدان معنی است که آنها می توانند به راحتی بین سرورهای مختلف جابجا شوند. از آنجایی که چندین ماشین مجازی می توانند از یک سرور فیزیکی با یک هایپروایزر استفاده کنند، یک هایپروایزر موارد زیر را کاهش می دهد:

  • Space
  • Energy
  • Maintenance requirements

Hypervisor چطور کار می کند؟

با انتزاع نرم افزار کامپیوتر از سخت هایپروایزرها از ایجاد و مدیریت ماشین های مجازی افزار آن پشتیبانی می کنند. هایپروایزرها مجازی سازی را با ترجمه درخواست ها بین منابع فیزیکی و مجازی امکان پذیر می کنند. برخی اوقات هایپروایزرهای فلزی برهنه در همان سطح سیستم ورودی/خروجی اصلی مادربر

مزایای Hypervisor  

که چندین ماشین مجازی را میزبانی می کند و چندین مزیتHypervisor استفاده از دارد:

سرعت:

هایپروایزرها به ماشین های مجازی اجازه می دهند که بر خلاف سرورهای فیزیکی، فوراً ایجاد شوند که این امر تأمین منابع مورد نیاز برای بارهای کاری پویا را آسان تر می کند.                              

کارایی:

هایپروایزرهایی که چندین ماشین مجازی را روی منابع یک ماشین فیزیکی اجرا می کنند، امکان استفاده کارآمدتر از یک سرور فیزیکی را نیز فراهم می کنند. راه اندازی چندین ماشین مجازی روی یک ماشین فیزیکی نسبت به اجرای چندین ماشین فیزیکی کم استفاده برای یک کار، مقرون به صرفه تر و کارآمدتر است

انعطاف پذیری:

هایپروایزرها به سیستم عامل ها و برنامه های کاربردی مرتبط با آنها اجازه می دهند بر روی انواع سخت افزاری مختلف اجرا شوند، زیرا هایپروایزر سیستم عامل را از سخت افزار زیرین جدا می کند، بنابراین نرم افزار، دیگر به دستگاه ها یا درایورهای سخت افزاری خاصی متکی نیست.

قابلیت حمل:

هایپروایزرها به چندین سیستم عامل اجازه می دهند تا در یک سرور فیزیکی (ماشین میزبان) ساکن شوند. از آنجایی که ماشین های مجازی که هایپروایزر اجرا می کند مستقل از ماشین فیزیکی هستند، قابل حمل هستند. تیم‌های فناوری اطلاعات می‌توانند بار کاری را تغییر دهند و منابع شبکه، حافظه، ذخیره‌سازی و پردازش را در چندین سرور در صورت نیاز تخصیص دهند و از ماشینی به ماشین دیگر یا پلتفرمی به پلتفرم دیگر حرکت کنند. هنگامی که یک برنامه به قدرت پردازش بیشتری نیاز دارد، نرم افزار مجازی سازی به آن اجازه می دهد تا به ماشین های اضافی دسترسی داشته باشد.