MikroTik

سیستم عامل MikroTik به عنوان روتر شبکه طراحی شده است و این سیستم عامل می تواند برای تنظیم رایانه به یک روتر قابل اعتماد استفاده شود.

رایانه شامل ویژگی های مختلفی برای شبکه هستند که عبارتند از: IP و شبکه های بی سیم. این توابع شامل Firewall & Nat ، پهنای باند ، مسیریابی ، Hotspot، سرور DNS و DHCP ، Hotspot و بسیاری از ویژگی های دیگر است. در شبکه ای که کاربران زیادی در آن وجود داشته باشند به مکانیزم تنظیم پهنای باند نیاز دارد تا از استفاده ی بیش از حد پهنای باند جلوگیری شود.همانطور که مستحضر هستید هر مشتری پهنای باند را به نوبه ی خود اشغال می کند.بنابراین باید نسبت به مدیریت آن اقداماتی صورت گیرد،

(mikrotik چیست ؟ )محدود کردن پهنای باند توسط Hotspot MikroTik انجام می شود که مزیت استفاده از آن برای کاربران امری الزامی تلقی می شود چرا که محدود کردن پهنای باند با استفاده از این روش کاربران را مجاب می سازد تا به صورت عادلانه فضای خود را اشغال کنند که به نوبه ی خود مزیت فوق العاده در شبکه به حساب می آید زیرا هر فردی به عنوان یک کاربر حساب کار دستش می آید که به چه میزان از فضا استفاده داشته باشد.

Kerio Control

کریو(Kerio)  ابزاری است ساده و در عین حال قدرتمند برای محافظت شبکه از ویروس ها، تروجان ها، فعالیت های مخرب است که تمامی این ویژگی ها را در یک پنل با رابط کاربری ساده جمع آوری کرده است.

منظور از همه چیز با هم (All In One) ویژگی هایی مانند فایروال شبکه، روتر، سیستم تشخیص و پیشگیری از نفوذ (IPS)، آنتی ویروس دروازه (Gateway Antivirus)، VPN و Content Filter است که این قابلیت های جامع و انعطاف پذیر کریو (Kerio) را به گزینه ای ایده آل برای کسب و کار های کوچک و متوسط تبدیل کرده است.