NComputing سری L از محصولات ان کامپیوتینگ در بین مشتریان از جایگاه ویژه ای بر خوردار است، کارکرد آسان، محیط user friendly، عدم محدودیت متراژ کابل و . . . از مزایای این محصول می باشد که در زیر به توضیح  مختصر در مورد این محصول می پردازم :

NComputing سری L شامل 3 مدل به نام های L130 و L230 و L300 می باشد.

مدل L130 : این مدل از امنیت بالایی برخوردار است زیرا هیچ پورت ورودی و خروجی برای Data ندارد، 2 پورت PS2 برای ماوس و کیبرد، یک پورت VGA برای مانیتور، یک پورت برای اسپیکر, و یک پورت Ethernet هم برای ارتباط آن با سرور اصلی برای L130 تعبیه شده است. عدم وجود پورت USB باعث شده تا کاربر نتواند اطلاعاتی را وارد و یا از سیستم خارج کند که همین امر سبب شده تا توجه مراکز دولتی، نظامی و . . . به سمت این مدل از محصولات اِن کامپیوتینگ جلب شود.
مدل L230 : این مدل نیز همانند محصول L130 است با این تفاوت که پورت USB و پورت میکروفون به پورت های بالا اضافه شده است و کیفیت تصویر آن 24 بیت بوده و مناسب کاربری اداری مانند استفاده معمول از ویندوز، استفاده از نرم افزار های MS-Office، اتوماسیون اداری و دیگر نرم افزار هایی از این قبیل می باشد. این مدل مناسب انجام کار های گرافیکی نبوده ولی در حد View فایل های photoshop, CAD, . . .  می توان از آن استفاده کرد.
مدل L300 : وجود 4 پورت USB، کیفیت تصویر 32 بیت، توانایی انجام امور گرافیکی و . . . باعث شده تا این مدل به یکی از پر فروش ترین محصولاتان کامپیوتینگ تبدیل شود.
چگونگی کارکرد سری L از محصولات ان کامپیوتینگ:

برای استفاده از این محصول شما احتیاج به نرم افزار VSpace دارید که رایگان بوده و CD آن داخل پکیج این محصول وجود دارد. بعد از نصب نرم افزار VSpace  روی ویندوز خود و متصل کردن آن به شبکه و همچنین اتصال سری L به همان شبکه و بعد از گرفتن آی پی از DHCP و یا به صورت دستی،بعد از یک برادکست اولیه ویندوزی که نرم افزار VSpace روی آن نصب شده است به لیست سرور های کنسول سری L اضافه می شود که با زدن یک دکمه به سرور به صورت ریمون متصل شده و از امکانات آن استفاده می کند، حال با توجه به منابع سرور امکان استفاده از یک ویندوز برای یک تا  100 کاربر (100 دستگاه از این محصول) وجود دارد.

NComputing سری L

آشنایی بیشتر با L300 :

NComputing سری L 300دستگاهی است که به نوعی تحول شگرفی در دنیای کلاینت های محیط کار مجازی ایجاد نموده است. طراحی صیقلی و زیبای آن و نصب آسان این مدل بر پشت مانیتور آن را به یکی از محصولات پر طرفدار تبدیل نموده است. این محصول از یک چیپ تحت سیستم به نام Numo بهره می برد که به کیفیت ویدئویی کمک شایانی می کند ، در عین حال هزینه ی این کلاینت ها کمتر از هر Thin Client و یا Zero Client دیگری می باشد و در قیاس با یک PC معمولی یک چهارم قیمت آن را به خود اختصاص می دهد. این دستگاه با قابلیت اتصال بیش از 100 کاربر به یک سرور ، آمیزه ای از یک راه حل ساده و در عین حال قدرتمند را با هزینه ای در حدود یک سوم راه حل های مشابه برای مجازی سازی به ما عرضه می کند. ویژگی های کلیدی: عملکرد متناسب با محیط دلخواه شما: خواه تمایل به پخش یک فیلم با کیفیت بالا داشته باشید ، و یا بخواهید دستگاهی را از طریق پورت USB2.0 به کلاینت خود وصل نمایید ، L300 توان و انعطاف پذیری لازم برای تطابق با انواع محیط های مد نظر شما را به گونه ای که نیاز دارید فراهم می آورد. متناسب با بودجه ی شما – امروز و فردا: L300 در واقع عملکرد و ارزشمندی را در دنیای Thin Client ها و Zero Client ها تعریفی نو بخشیده است. این دستگاه راه حلی جامع و مفید است که می توان با کمتر از نصف هزینه ی تهیه ی یک PC آن را در اختیار داشته و از نظر صرفه جویی در مدیریت و نگه داری تا 75 درصد و از نظر صرفه جویی در انرژی تا 90 درصد از هزینه ها کاست. گسترش آسان: خواه نیازمند 4 میز کار برای یک شعبه از دفاتر خود باشید یا 4000 دستگاه برای یک دانشکده ی بزرگ ، L300 امکان بسط و گسترش سریع و آسان را با استفاده از ابزار های مدیریت vSpace فراهم می آورد. مدیریت آسان: L300 یک کلاینت با مدیریت بسیار ساده است ، پس از نصب نیازمند هیچ برنامه ، نرم افزار یا درایوری برای مدیریت بر روی هر کلاینت نیست. vSpace سرور به طور متمرکز تغییرات Firmware دستگاه ها را بدون نیاز به دخالت کاربران به انجام می رساند.