چرا طراحی سایت اختصاصی برای فروشگاه شما اهمیت دارد؟

بیشتر فروشندگان آنلاین بر روی بهبود عملکرد کسب و کار خود از جمله پردازش سفارش و کمپین های بازاریابی تمرکز می کنند. گاهی اوقات، آنها می توانند فراموش کنند که داشتن یک طراحی سایت اختصاصی که بتواند وب سایت آنها را از بقیه متمایز کند چقدر مهم است. در حالی که الگوهای طراحی زیادی وجود دارد که می توانند از بین آنها انتخاب کنند، این بدان معنی است که آنها همچنین در معرض خطر داشتن وب سایتی هستند که شبیه به سایرین به نظر می رسد. وقتی به تصویر بزرگ‌تر نگاه می‌کنید، می‌تواند ضربه‌ای بی‌صدا به کسب‌وکار وارد کند.

    1. اولین برداشت

تصور کنید به یک فروشگاه آجر و وسایل بنایی می روید، و می بینید که مملو از دکورهای بی نظم و بهم ریخته محصولات است. آیا حاضرید زمانی را در آنجا بگذرانید؟ یا به فروشگاهی در آن سوی خیابان با فضای داخلی تمیز و خطوط تولید به خوبی سازماندهی شده می روید؟

برای سایت های فروشگاهی ، طراحی سایت اختصاصی اهمیت زیادی دارد. چندین مطالعه نشان داده اند که تنها چند ثانیه طول می کشد تا تأثیری فراموش نشدنی بر بازدیدکنندگان وب سایت شما بگذارد. علیرغم زمان قابل توجهی که برای نوشتن محتوای عالی و عکاسی از محصولات خود صرف می کنید، مهم نیست که علاقه بازدیدکنندگان به طراحی کلی شما جلب نشود. همه چیز به این بستگی دارد که چگونه مخاطب خود را مجذوب خود می کنید. در واقع، بیش از 90٪ از اولین برداشت ها مربوط به طراحی است.

   2. افزایش در درآمد

اکنون که تأثیر زیادی گذاشته اید، طراحی وب سایت شما می تواند از نظر سودآوری نیز برای فروشگاه شما موفقیت ایجاد کند. آیا می‌دانستید که حتی حداقل تغییرات در رنگ و فونت دکمه «اکنون بخرید» می‌تواند به میزان قابل توجهی تا ۲ درصد بر نرخ تبدیل تأثیر بگذارد؟ اگر حساب کنید، این تغییر ظریف می‌تواند درآمد شما را در درازمدت افزایش دهد.

   3. بهبود عملکرد

طراحی سایت اختصاصی همچنین بر قابلیت استفاده کلی وب سایت شما تأثیر می گذارد. با دستورالعمل های سخت گیرانه تر در مورد دسترسی به محتوای وب، باید مطمئن شوید که وب سایت شما افراد دارای معلولیت را در نظر می گیرد. تصاویر و متن های مشابه باید به گونه ای طراحی شوند که از فناوری کمکی پشتیبانی کند. یک قالب طراحی رایگان نمی تواند این قابلیت ها را به شما بدهد. شما می توانید با بخش طراحی سایت شرکت مهندسی وانیا  در زمینه شخصی سازی و اعمال تغییرات مهم طراحی در اتباط باشید. شما باید مطمئن شوید که وب سایت شما جامع است و همه می توانند اقلامی را از فروشگاه شما خریداری کنند.

  4. افزایش تعامل با مشتری

طراحی سایت عالی می تواند به شما کمک کند تا تعامل خود را با مشتریان خود افزایش دهید. طراحی وب سایت شما می تواند به شما در برقراری ارتباط با نام تجاری خود کمک کند، خواه شما یک برند قابل دسترس و آسان باشید یا یک فروشگاه مجلل و سطح بالا. شما باید بدانید که طراحی وب سایت شما بخش بزرگی از برندسازی شما را تشکیل می دهد. همچنین تضمین می کند که آرم و گرافیک شما در تمام لوازم جانبی شما ثابت می ماند.

  5. عناصر طراحی برای در نظر گرفتن

یک وب‌سایت چشم‌نواز، وب‌سایتی است که عملکرد و زیبایی‌شناسی، از جمله چیدمان کلی، متون، قرار دادن تصویر و طرح‌بندی رنگ را کاملاً ترکیب می‌کند. کارکرد به روشی اشاره دارد که در آن همه این زیبایی‌شناسی طراحی برای کمک به افزایش تجربه کاربر (UX) در کنار هم قرار می‌گیرند.

نگاهی به سایت فروشگاه خود بیندازید. آیا از بقیه فروشگاه های آنلاین متمایز است یا دقیقاً شبیه وب سایت دیگری است؟ آیا به مخاطبان هدف شما احساس و فضایی را می دهد که انتظار دارید؟ در غیر این صورت، زمان آن فرا رسیده است که به سایت فروشگاه خود تغییراتی را بدهید که بسیار به آن نیاز دارید.