کال تو اکشن یا (CTA) چیست؟

کال تو اکشن (CTA) یک اصطلاح بازاریابی است که به مرحله بعدی که یک بازاریاب می‌خواهد مخاطب یا مشتری  خود را بردارد، اشاره دارد. CTA می تواند پیوند مستقیمی به فروش داشته باشد. به عنوان مثال، می‌تواند به مشتری  دستور دهد تا برای تکمیل فروش، روی دکمه خرید کلیک کند، یا به سادگی می‌تواند مخاطب را به سمت مصرف‌کننده کالا یا خدمات آن شرکت سوق دهد. CTA می تواند پیشنهاد کند که مشتری در خبرنامه ای مشترک شود که برای مثال حاوی به روز رسانی های محصول است. برای موثر بودن، یک CTA باید واضح باشد و بلافاصله پیام بازاریابی را دنبال کند.

درک کال تو اکشن (CTA)

ماهیت CTA بسته به رسانه تبلیغاتی متفاوت است. به عنوان مثال، یک تبلیغ تلویزیونی برای یک سازمان خیریه ممکن است با یک CTA خاتمه یابد که افراد را به تماس با شماره 1-800 یا بازدید از یک صفحه وب سایت  هدایت می کند، در حالی که خبرنامه الکترونیکی ماهانه یک موسسه خیریه ممکن است فقط حاوی یک دکمه “در حال حاضر اهدا” در بدن باشد. .

در این راستا، بسته به جایی که مشتری در سفر برای خرید محصول است، هر دو فراخوان سخت و نرم وجود دارد. برای مثال، یک فراخوان برای اقدام ملایم‌تر به‌عنوان مشتری، صرفاً یادگیری در مورد یک محصول یا نام تجاری جدید است که ممکن است آنها را به یادگیری بیشتر دعوت کند. سایر کال تو اکشن ها  مستقیم تر دارای زبانی مانند «اکنون خرید کن» هستند.

کال تو اکشن  و تست A/B

تبلیغ‌کنندگان دریافته‌اند که داده‌های کال تو اکشن  یک فرصت عالی برای آزمایش A/B تست  است که اثربخشی روش‌های بازاریابی را تست می‌کند. جمله بندی و ظاهر برای تبدیل ها اهمیت دارد. افرادی که از اصطلاح «تست رایگان» دوری می‌کنند، گاهی اوقات واکنش متفاوتی نسبت به «امتحان کنید» یا «اکنون دسترسی داشته باشید» نشان می‌دهند. به ویژه در بازاریابی دیجیتال، انجام تست ها  در زمان واقعی امکان‌پذیر است و CTA را با وارد شدن داده‌های مربوط به نرخ کلیک انجام دهید.

کال تو اکشن  می تواند نقطه اوج یک تبلیغ یا صرفاً یک مرحله در فرآیند باشد. فیلترهای فروش که در آن سرنخ ها جمع آوری، کشت و تبدیل می شوند دارای چندین CTA خواهند بود. برای مثال، فرآیند ممکن است با یک CTA برای مشتری شروع شود تا یک اشتراک آزمایشی را امتحان کند و سپس با چندین CTA میانی برای تشویق به ارتقا ادامه یابد. این می تواند با یک کال تو اکشن  “نهایی” برای حفظ دسترسی در صورت تبدیل نشدن لید دنبال شود. در مرحله بعد، ممکن است یک CTA اضافی در یک بازه زمانی مشخص پس از “آخرین” کال تو اکشن  با تخفیف یا تشویق دیگری برای مشتری ارسال شود. هر اقدام کال تو اکشن  را می توان بر اساس آخرین CTA که چشم انداز نادیده گرفت و بازخورد همه مشتریان بالقوه از آزمایش های A|B تست به شکل متفاوتی بیان کرد.

بازاریابی دیجیتال از بازخورد تحلیلی برای تنظیم ظاهر و فراوانی کال تو اکشن  استفاده می کند. رسانه‌های چاپی و دیگر رسانه‌های سنتی فاقد مکانیسم‌های بازخوردی هستند که بتواند با چنین فوریتی مطابقت داشته باشد، اما هنوز هم مخاطبانی وجود دارند که می‌توان با استفاده از این کانال‌های سنتی به آنها دسترسی پیدا کرد. چه دیجیتال و چه سنتی، در صورتی که یک تبلیغ فاقد یک کال تو اکشن  واضح باشد، تبدیل مخاطب به مشتری دشوار است.