7 نکته طراحی وب سایت فروشگاهی برای موفقیت بیشتر در فروش

 

چگونه می توانید سایت فروشگاهی خود را طوری طراحی کنید که محصولات خود را به طور موثر بفروشد؟ نکات طراحی وب سایت فروشگاهی  زیر به شما کمک می کند یک فروشگاه آنلاین طراحی کنید که بازدیدکنندگان را به مشتریان دائمی تبدیل کند.

فروش در فروشگاه های آنلاین روندی است که احتمالاً به این زودی ها کند نمی شود، زیرا مشتریان بیشتری برای همه چیز از مایحتاج اولیه گرفته تا خریدهای لوکس به فروشگاه های آنلاین هجوم می آورند. سایتی که برای فروشگاه راه اندازی شده است به شما امکان می دهد نسبت به مغازه  های کوچیک به مخاطبان بیشتری بفروشید. شما می توانید از تبلیغات آنلاین برای به دست آوردن مشتریان جدید و ارتقاء فروش یا ارائه کوپن های منحصر به فرد استفاده کنید. همچنین ممکن است در طول زمان از هزینه‌های  راه‌اندازی کمتری در مقایسه با راه‌اندازی مغازه های بزگ  بهره مند شوید.

1. برند خود را برجسته کنید

در مورد وب سایت هایی که احتمالاً از آنها خرید می کنید فکر کنید:

  • آیا اسم آن ها پراکنده هست؟(مانند : سایت رسمی شرکت مهندسی شبکه وانیا )
  • آیا آنها یک موضوع واضح در هر صفحه، توضیحات محصول و عکس هایی دارند که شخصیت برند را به نمایش می گذارد، و پیام های دقیقی دارند که مشخص می کند چه چیزی می فروشند؟

شما به احتمال زیاد از یک وب سایت تمیز خرید می کنید که به راحتی قابل پیمایش است و اطلاعات مستقیمی در مورد محصولاتی که می فروشند ارائه می دهد. نام تجاری همه چیز برای یک سایت فروشگاهی است. از لحظه‌ای که بازدیدکنندگان شما وارد صفحه شما می‌شوند، باید کارهای شما را درک کنند و نگاهی اجمالی به شخصیت برند شما داشته باشند. شخصیت شما نیز باید در هر صفحه ای که روی آن کلیک می کنند مشهود باشد.

2. طراحی با رنگ ها در ذهن

نکات طراحی وب سایت فروشگاهی : طراحی با در نظر گرفتن رنگ ها
عاقلانه است که رنگ هایی را برای سایت خود انتخاب کنید که نه تنها نشان دهنده برند شما باشد، بلکه روحیه شرکت و مخاطبان شما را نیز تامین کند. رنگ ها این قدرت را دارند که احساسات خاصی را نسبت به محصولات یا برند شما ایجاد کنند.

به عنوان مثال، شرکتی که محصولات پیشرفته آبگرم و حمام را می فروشد ممکن است طراحی مینیمالیستی را بخواهد که از فضای سفید زیادی برای داشتن حسی شفاف و تمیز استفاده می کند.

3. آن را بسیار ساده نگه دارید

سادگی باعث ایجاد یک سایت تمیزتر و کاربرپسندتر می شود که مردم را تشویق به خرید می کند. هرچه وب سایت خلوت تر باشد، در بیشتر موارد، برای مخاطبان شما بهتر است. آنها حواسشان به تبلیغات، صفحات کند یا عقب افتاده و صدها پیوندی که روی آنها کلیک می کنند و آنچه را که به دنبال آن هستند، پرت نمی کنند.

یکی دیگر از مزایای طراحی ساده این است که انتخاب کمتری به مخاطب شما می دهد. وقتی می خواهید آنها را به محصولات خود برای خرید راهنمایی کنید، انتخاب کمتری بهتر است. به این فکر کنید که چگونه می توانید گزینه های منو و صفحات محصول خود را ساده کنید تا سایت خود را از درهم ریختگی، انتخاب های بیش از حد و حواس پرتی دور نگه دارید.

4. منوی خود را نیز ساده کنید

در مورد گزینه‌های منو صحبت می‌کنیم، اجازه دهید کمی عمیق‌تر به آنجا بپردازیم. برخی از سایت‌هایی که بازدید می‌کنید چندین دسته محصول دارند (گاهی اوقات، ده‌ها یا حتی صدها ) که ممکن است ایده خوبی به نظر برسد، زیرا این بدان معناست که چیزهای بیشتری برای ارائه به مشتریان دارید، درست است؟

کاملا اشتباه است 

دسته‌های بیشتر می‌توانند بازدیدکنندگان را تحت تأثیر قرار دهند. طبق یک نظرسنجی  94٪ از مصرف کنندگان خواهان ناوبری ساده در وب سایت ها هستند. به آنها چند گزینه بدهید، و آنها می دانند که از آنجا چه کاری انجام دهند. همیشه می توانید سه یا چهار دسته اصلی را در منوی اصلی برجسته کنید. سپس، هنگامی که یک خریدار روی هر یک قرار می‌گیرد، آنها را بیشتر تقسیم کنید، اما مطمئن شوید که یک صفحه فرود برای هر دسته اصلی داشته باشید، اگر به جای کلیک کردن روی یک دسته فرعی، روی آن کلیک کنید.

5. برای عکس های محصول و سبک زندگی جا باز کنید

نکات طراحی وب سایت فروشگاهی : فضا را برای عکس های محصول و سبک زندگی ایجاد کنید
بین عکس‌های محصول خود و سایر عکس‌هایی که در سایت خود استفاده می‌کنید، ظاهری منسجم ایجاد کنید، مانند عکس‌های موجود در صفحه اصلی. عکس‌های محصول شما نیز باید واضح و بزرگ باشند – حداقل به اندازه‌ای بزرگ باشند که مصرف‌کنندگان برای دیدن جزئیات محصول شما مشکلی نداشته باشند.

اگر در زمینه دوربین مهارت ندارید، ارزش آن را دارد که روی عکس های حرفه ای سایت خود سرمایه گذاری کنید. عکس‌های محصول، وقتی به درستی انجام شوند، توضیحات محصول شما را افزایش می‌دهند تا به شما کمک کند اقلام بیشتری بفروشید.

در صورت امکان، عکس گرفتن در زوایای مختلف و از محصولات در حال عمل را در نظر بگیرید. هرچه مشتریان شما جزئیات بیشتری ببینند، بهتر است. از این گذشته،  حدود 22٪ از کالاهای خریداری شده آنلاین به این دلیل اتفاق می افتد که مشتریان فکر نمی کنند محصول واقعی شبیه محصولی است که در عکس های آن عاشق آن شده اند.

6. خواندن صفحات خود را آسان کنید

مانند یک پست وبلاگ، وب سایت شما باید قابل خواندن باشد. طراحی شما باید از پاراگراف بزرگ متن پرهیز کند و در عوض روی گرافیک ها و عکس هایی تمرکز کند که مشتریان را به مناطق مختلف سایت شما هدایت می کند.

به جای کلمات زیاد، روی تارهای کوچکتر برای بخش «درباره» و صفحه اصلی خود تمرکز کنید. در صفحات محصول، با خیال راحت برای اقلام توضیحات قانع کننده بنویسید، اما به جای پاراگراف های طولانی کپی، ویژگی هایی را به عنوان نقطه گلوله اضافه کنید.

7. شامل توصیفات و نظرات

نظرات مشتریان همه چیز برای یک فروشگاه آنلاین است! به یاد داشته باشید: مشتریان مانند مغازه‌های گوشه‌ای شهر با شما ارتباط مستقیم برقرار نمی‌کنند. آنها باید بدانند که شما وجود دارید و ارزش خرید از آن را دارید. اثبات اجتماعی شما این عامل اعتماد را تقویت می کند.

بسیاری از مضامین فروشگاهی دارای بخش‌های سفارشی‌سازی برای شما هستند که می‌توانید یک بخش اختصاصی را به صفحه اصلی خود اضافه کنید. همچنین می‌توانید نظرات مربوط به محصول را به پایین صفحه محصول خود اضافه کنید.

وب سایت خود را برای فروش طراحی کنید!

یکی از بهترین کارهایی که می توانید برای سایت فروشگاهی خود انجام دهید این است که دکمه های اشتراک گذاری را در صفحات محصول، پست های وبلاگ و سایر صفحات خود اضافه کنید. با دکمه های اشتراک گذاری، مشتریان شما می توانند محصولات مورد علاقه خود را با دوستان، خانواده و دنبال کنندگان خود به اشتراک بگذارند. مثل تبلیغات رایگان است! همچنین می‌توانید دکمه‌های اشتراک‌گذاری تصویر ما را نصب کنید تا به مشتریان اجازه دهید بهترین عکس‌های محصول شما را به همراه پیوندی به صفحه محصول در وب‌سایت خود به اشتراک بگذارند، بنابراین می‌توانید بازدیدکنندگان را جذب کنید و فروش بیشتری را بدون زحمت انجام دهید!