دورکاری با نرم افزار سیتریکس XenApp

سیتریکس XenApp محصولی است که توسط آن می توان تمامی نرم افزار هایی که در سیستم عامل ویندوز نصب یا اجرا می شوند را مجازی سازی، متمرکز و مدیریت کند و به عنوان یک سرویس به کاربران با هر دستگاه و پلتفرمی (ویندوز، لینوکس، مک، اندروید و …) خدمات دهد که از آن می توان برای اهداف دورکاری، امنیتی، متمرکز سازی و … استفاده نمود.

سیتریکس XenApp چیست؟

دورکاری با نرم افزار سیتریکس XenApp این اطمینان را به کاربران می دهد که توسط تکنولوژی HDX بالاترین کیفیت و سرعت را در مجازی سازی اپلیکیشن ها و نرم افزار ها تجربه کنند. Citrix XenApp با مکانیزم ها و روش های منحصر به فرد و استاندارد خود بالاترین سطح امنیتی را نیز در نظر می گیرد و تمامی شرکت ها و سازمان ها کوچک و بزرگ می توانند بدون دغدغه در معرض خطر قرارداشتن اطلاعات خود از این پلتفرم دسترسی از راه دور و دورکاری استفاده کنند.

سامانه مجازی سازی اپلیکیشن سیتریکس با متمرکز سازی نرم افزار ها به صورت چشمگیری هزینه های سازمان ها را نیز کاهش میدهد. به این صورت که در این سامانه کاربران نیازی به داشتن کامپیوتر با مشخصات سخت افزاری بالا ندارند و حتی یک کامپیوتر با منابع سخت افزاری ضعیف نیز می تواند به بهترین شکل ممکن نرم افزار کاربر را اجرا کند.

از دیگر نقاط قوت متمرکز سازی نرم افزار ها توسط مجازی ساز اپلیکیشن سیتریکس می توان به کاهش زمان برای بروزرسانی نرم افزار ها اشاره کرد به این صورت که در این مدل فقط نرم افزار مستقر در سرور سیتریکس بروزرسانی می شود و تمامی کاربران از همین نرم افزار آپدیت شده استفاده می کنند.

سیتریکس XenApp همچنین امکانات مدیریتی و نظارتی ویژه ای را نیز در اختیار مدیران قرار می دهد برای مثال میتوان پی برد که در حال حاظر کدام کاربران در حال استفاده از سامانه دورکاری می باشند و چه مقدار ترافیک مصرف کرده اند و حتی کدام کاربران پس از ورود به سامانه دورکاری برای مدت زمان خاص از نرم افزار مورد نظر استفاده نکرده اند.