کاربرد سیتریکس زن دسکتاپ (Citrix XenDesktop) در آموزش
موسسه معروف فن آوری Campus، از متخصصان آموزشی در مورد اینکه کدام محصولات فن آوری از نظر کاربردی بهترین هستند یک نظر سنجی جامع انجام داده است. این موسسه نتایج آن را در چارچوب جایزه انتخابی محققان 2015  اعلام کرد و Citrix XenDesktop به عنوان یک راه حل Platinum در زمینه مجازی سازی دسکتاپ و رده تین کلاینت ها اعلام شد.
طبق  نظر فن آوری Campus عامل کلیدی که Citrix XenDesktop را در بالاترین رده قرار داد، توانایی آن در ارائه برنامه های ویندوزی بر روی دستگاههای گوناگون بود.

چرا XenDesktop را برای آموزش انتخاب کرده ایم؟

یک نمونه از کاربرد سیتریکس زن دسکتاپ (Citrix XenDesktop) این است که برای موسسات آموزشی امکان مدیریت متمرکز و تحویل برنامه های ویندوزی به دانشجویان، مدیران و محققان را روی دیوایس های غیر ویندوزی فراهم می کند.

مزایای استفاده وکاربرد سیتریکس زن دسکتاپ (Citrix XenDesktop) :

در واقع این تضمین وجود دارد که دانشجویان، استادان و محققان بر روی هر دستگاهی که انتخاب می کنند، بتوانند به برنامه ها و داده هایی که نیاز دارند دسترسی داشته باشند. این امکان حتی خارج از محیط دانشگاه نیز برای آنها فراهم است.
برنامه ها و داده ها به صورت امن در مرکز داده باقی می ماند و اطلاعات محفوظ می باشد و حریم خصوصی دانشجویان نیز رعایت می شود.
یک نمونه کاربردی از استفاده از زن دسکتاپ در محیط های آموزشی

شاید بهترین راه برای اینکه متوجه شویم چرا محققان فن آوری Campus ، XenDesktop را انتخاب کرند این است که نگاهی بیندازیم به اینکه این روزها دانشگاهیان چگونه از مزایای XenDesktop استفاده می­ کنند.
موسسه فناوری جورجیا یکی از برترین دانشگاههای تحقیقاتی در ایالات متحده می باشد. دانشکده مهندسی آنها از XenDesktop با تکنولوژی HDX 3D Pro دسترسی دانشجویان را به یک آزمایشگاه مهندسی مجازی فراهم می کند. این آزمایشگاه مجازی این امکان را به دانشجویان می دهد که به آخرین برنامه های مهندسی گرافیک فشرده در هر کجا و بر روی هر دستگاهی دسترسی داشته باشند.
زمانیکه صاحب یک Mac نیاز به استفاده از برنامه ویندوزی به عنوان بخشی از تحقیقاتش خود دارد با یک چالش روبرو می شود.

در این جا کاربرد سیتریکس زن دسکتاپ (Citrix XenDesktop) مشخص می شود.

برنامه های مجازی و دسکتاپ با XenDesktop باعث کاهش وابستگی به آزمایشگاههای کامپیوتر دانشگاه می شود، این فقط یکی از روش هایی بود که این دانشگاه از XenDesktop استفاده می کرد.
یکی دیگر از مزایای XenDesktop گسترش بخش های مهندسی می باشد.
شرکای دانشگاه Indiana تقاضای 100.000 نفر از دانشجویان، استادان را به برنامه ها با استفاده از سیتریکس (Citrix) پاسخ می دهند.
مهندسی شبکه وانیا، پیشرو در ارایه راهکارهای شرکت سیتریکس (Citrix) مفتخر است به خوانندگان گرامی اعلام کند که در زمینه فروش لایسنس زن دسکتاپ، نصب و راه اندازی، پشتیبانی و آموزش آخرین نسخه این نرم افزار یعنی XenApp/XenDesktop 7.6 آماده ارایه خدمات است.
هر گونه کپی برداری بدون مجوز کتبی از شرکت مهندسی شبکه وانیا و ذکر نام سایت www.VaniaCo.com می تواند منجر به پیگرد قانونی گردد.

تهیه و ترجمه: شیما میرویس