10 مزیت دورکاری که باید در نظر بگیرید(قسمت دوم)

در مقاله قبلی با عنوان * 10 مزیت دورکاری که باید در نظر بگیرید(قسمت اول) * سه مزیت دورکاری نام بردیم که در این مقاله مابقی مزیت های دورکاری معرفی و توضیح می دهیم.

4. مزایای بهره وری از دورکاری

افزایش بهره وری همواره یکی از مهم ترین چالش های کارفرمایان در همه جا بوده است. چگونه از منابعی که در دسترس دارید بیشترین بهره را می برید؟ خوب، به نظر می رسد که دورکاری یکی از راه های تحقق آن است.

مدیران تیم کار از راه دور افزایش قابل توجهی را در اهداف روزانه و هفتگی اعضای تیم خود گزارش می دهند. علاوه بر این، اشتباهات کمتری مرتکب می شوند و حجم کمتری از حجم کار باید دوباره انجام شود.

چیدمان اداری سنتی ایده همه از یک محیط مولد نیست. با این حال، زمانی که در یک فضای اداری مشترک هستید، برآوردن نیازهای خاص هر کارمند برای یک فضای کاری غیرممکن است. خوشبختانه، هنگامی که از خانه خود کار می کنید، می توانید دفتر خانه خود را به گونه ای تنظیم کنید که به شما امکان می دهد بیشترین بهره وری را داشته باشید.

به نظر می رسد که دادن «فضای اداری» به هر فرد در خانه، محیط کار پربارتری را ایجاد می کند و به هر کارمند اجازه می دهد حداکثر در ساعات کاری خود را ارائه دهد. علاوه بر تمرکز بیشتر و به طور کلی کار سریعتر، کارمندانی که از خانه کار می کنند کیفیت کار بهتری نسبت به کارمندانی که در یک محیط اداری سنتی هستند ارائه می دهند.

مزایای افزایش بهره وری بسیار است، اما اصلی ترین آن این است که می توانید با منابع کمتر کارهای بیشتری انجام دهید. که می تواند در کسب و کار شما مقداری سرمایه صرفه جویی کند و فرصت هایی را برای رشد باز کند. اگر تمام چیزی که لازم است شروع یک برنامه دورکاری باشد، ارزشش را دارد. فقط مطمئن شوید که یک خط مشی خوب برای کار از راه دور دارید.

5. پوشش ساعات کاری بیشتری دریافت کنید

اگر شرکتی هستید که مشتریان یا مشتریانی در سرتاسر جهان دارید، اگر همه کارمندان خود را در ساعات کاری استاندارد در دفتر دارید، پوشش تمام مناطق زمانی می‌تواند چالش برانگیز باشد. با دادن گزینه دورکاری به تیم خود، به احتمال زیاد شیفت های غیرمعمول را می پذیرند، زیرا می توانند بین کارها جابجا شوند و ساعت کاری انعطاف پذیری داشته باشند. همچنین اجازه دادن به افراد برای کار از خانه به این معنی است که روزهای مریضی کمتری خواهید داشت. برای مثال، یک فرد مبتلا به سرماخوردگی همچنان می‌تواند کار خود را از خانه انجام دهد، در حالی که آمدن به محل کار ممکن است برای او بسیار خسته کننده باشد.

نکته حرفه ای: داشتن یک هماهنگی دورکاری با کارمندان می تواند غیبت را کاهش دهد و اطمینان حاصل کند که آنها طبق یک برنامه زمانبندی کار می کنند.

6. دسترسی به استعداد دور از دسترس

اگرچه این کار مفیدی است که کارکنانتان همیشه در فضای اداری در دسترس شما باشند، اما کنار گذاشتن این امر می تواند استعداد بزرگتری را باز کند. اگر به دنبال بهترین فرد برای پر کردن یک موقعیت در تیم خود هستید، داشتن نیروهای جدید بالقوه بیشتر در خارج از محیط دفتر به شما این امکان را می دهد که بهترین فرد را برای این کار انتخاب کنید. این زمانی عالی است که به یک تیم پاره وقت متناسب با یک پروژه خاص نیاز دارید، حتی اگر کار کردن با کارمندان از راه دور کمی دشوارتر باشد.

علاوه بر این، با انتخاب کارمندان خود، می‌توانید تیمی متشکل از متخصصان با عملکرد بالا، بدون توجه به اینکه در کجا زندگی می‌کنند، بسازید. عوامل معمولی که شما را از استخدام فردی در سراسر کره زمین باز می دارد، مانند محل اقامت و بلیط هواپیما، بدون ذکر حقوق رقابتی، برای کارمندان از راه دور اعمال نمی شود. تا زمانی که ارتباطات مناسب را حفظ کنید، می توانید یک تیم جهانی تمام وقت از متخصصان برای هر چیزی که ممکن است نیاز داشته باشید تشکیل دهید.

توانایی استخدام هر کسی در هر مکانی به کسب و کار شما اجازه می دهد تا حضور جهانی داشته باشد. داشتن دورکار در چندین کشور به این معنی است که می توانید مناطق زمانی مختلفی را پوشش دهید (همانطور که قبلاً ذکر کردیم) و به فرهنگ های مختلف دسترسی پیدا کنید، که اگر کسب و کار شما خدمات جهانی ارائه می دهد، یک دارایی عالی است.

7. حفظ بهتر کارمندان

یکی از مهم ترین مزایای دورکاری این است که به شما امکان می دهد کارمندانی را که در غیر این صورت از دست می دادید نگه دارید. در شرایطی که در غیر این صورت مجبور می شوید کارمندی را که به دلیل همسرش در حال جابجایی است را رها کنید، می توانید هر کجا که هستند برای شما از راه دور کار کنند. بنابراین به شما این امکان را می‌دهد که علیرغم مسافت‌های رفت‌وآمد، حرفه‌ای را که برای این کار آموزش دیده‌اید، نگه دارید.

مزایای بیشتر دورکاری در مقاله بعدی با عنوان * 10 مزیت دورکاری که باید در نظر بگیرید(قسمت سوم) * منتشر می شود.

برای مشاوره در زمینه راه اندازی کسب و کار دورکاری خود با ما در مجموعه مهندسی شبکه وانیا در ارتباط باشید.