10 مزیت دورکاری که باید در نظر بگیرید(قسمت اول)

دورکاری، یا به عبارتی کار از راه دور، انجام کارهای محول شده  از خارج از فضای اصلی کاری است. یکی از مزیت دورکاری حفظ ارتباط با کارفرمایان خود در طول روز به  وسیله اینترنت و تلفن است.

دورکاری می تواند یک ترتیب کاری تمام وقت یا نیمه وقت باشد، بسته به اینکه کارمند چند روز در هفته باید در دفتر باشد. گزینه کار از راه دور نه تنها برای کارفرما ارزان تر است، بلکه می تواند روحیه و بهره وری کارکنان را نیز بهبود بخشد. همراه با این واقعیت که این یک راه حل سازگار با محیط زیست است و می تواند تصویر شرکت شما را بهبود بخشد، روشن می کند که دورکاری آینده کار در همه جا است.

در اینجا مزایای اصلی دورکاری برای کارفرمایان آمده است:

  • صرفه جویی در هزینه های عملیاتی
  • صرفه جویی در هزینه حقوق و دستمزد کارکنان
  • سهولت استفاده از ابزارهای طراحی شده برای کار از راه دور
  • بهره وری بیشتر
  • پوشش ساعت کاری بیشتر
  • دسترسی استعداد دور از دسترس
  • حفظ کارکنان
  • کمک به سلامت روانی کارکنان
  • تاثیر مثبت بر محیط زیست
  • ایجاد یک تصویر پیشرو برای شرکت شما

1. صرفه جویی در هزینه های عملیاتی

هرچه شرکت شما کار از راه دور بیشتری انجام دهد، به فضای اداری کوچکتری نیاز خواهید داشت. دورکاری به کارفرما این امکان را می دهد که فقط چند کارمند ضروری را در دفتر نگه دارد. به این معنی که دفتری که باید اجاره کنید کوچکتر و در نتیجه ارزانتر خواهد بود. املاک و مستغلات تنها هزینه ای نیست که کاهش می یابد. فضاهای اداری کوچکتر قبوض آب و برق کوچک تری دارند، بنابراین این یکی دیگر از مواردی است که در هزینه آن صرفه جویی خواهید کرد.

این رویکرد صرفه جویی در هزینه برای مشاغل کوچک عالی است زیرا هر مقداری که در هزینه های خود پس انداز می کنید یک مبلغی  است که می توانید در شرکت خود سرمایه گذاری کنید. این سرمایه اولیه مورد نیاز را در ابتدای کار حرفه ای به شما می دهد. علاوه بر این، با رشد کسب و کار شما، نیازی به افزایش اندازه دفتر خود و افزایش بیشتر بودجه ندارید. نیازی به گفتن نیست که با اجرای یک برنامه دورکاری، یک مقدار بسیار پس انداز خواهید کرد.

2. کارگران از راه دور معمولا ارزان تر هستند

دلیل دیگری که چرا باید به جای کارمندان اداری سنتی به دورکار تغییر دهید این است که کارگران از راه دور معمولاً با هزینه کمتری کار می کنند. کار از خانه نه تنها برای کارفرما ارزان‌تر است، بلکه برای کارمند نیز مقرون به صرفه‌تر است. وقتی هزینه های رفت و آمد کاهش می یابد و کارگران شما می توانند تا دو ساعت صرفه جویی کنند که معمولاً هر روز برای سفر به محل کار خود صرف می کنند. همه این‌ها باعث می‌شود افرادی که از خانه کار می‌کنند، حقوق کمتری نسبت به کارمندان اداری برای همان شغل دریافت کنند. بسته به مسئولیت ها و وظایف کارمند، یک کسب و کار می تواند سالانه از پانصد تا یک و پانصد تومان برای هر کارمند پس انداز کند.

3. سهولت استفاده از ابزار دورکاری

مزیت دیگر دورکاری این است که راه حل های مختلفی (رایگان و پولی) وجود دارد که می توانید برای مدیریت تیم مجازی خود از آنها استفاده کنید. ابزارهایی مانند Skype، citrix یک راه آسان برای برقراری ارتباط با تیم شما از طریق دسترسی فوری به سیستم  یا ویدئو کنفرانس ارائه می‌دهند. علاوه بر این، با تابلوهای وظایف آنلاین، نقشه های ذهنی، و سایر ابزارهای مفید کار از راه دور برای یک تیم سازنده، می توانید تا حد امکان به یک جلسه حضوری با تیم خود نزدیک شوید. بیشتر ابزارهایی که می‌توانید به صورت آنلاین پیدا کنید دارای یک گزینه رایگان هستند و می‌توانید زمانی که کسب‌وکارتان شروع به رشد کرد یا ابزار را بسیار مفید یافتید، آن را ارتقا دهید.

در مجموع، راه‌های زیادی وجود دارد که می‌توانید با تیم خود ارتباط برقرار کنید، به شرطی که مطمئن شوید که آنها پلتفرم‌های ارتباطی تعیین‌شده را به طور منظم بررسی می‌کنند و به موقع پاسخ می‌دهند. ردیابی بهره وری کارمند خود هنگام کار از خانه نیز می تواند با ابزارهای آنلاین آسان تر شود، بنابراین شما دقیقاً می دانید که یک فرد در روز چقدر کار می کند.

مزایای بیشتر دورکاری در مقاله بعدی با عنوان * 10 مزیت دورکاری که باید در نظر بگیرید(قسمت دوم) * منتشر می شود.

برای مشاوره در زمینه راه اندازی کسب و کار دورکاری خود با ما در مجموعه مهندسی شبکه وانیا در ارتباط باشید.